Zwiedzaj Sierpc z Google Street View

Niezwykły prezent dla obecnych, a może i przede wszystkim, dla dawnych mieszkańców Sierpca, zgotowała firma Google (a konkretniej programy Google Maps i Google Earth), która w ramach projektu Google Street View wykonuje panoramiczne, 360° zdjęcia-widoki miast i miasteczek na całym świecie. Funkcja ta umożliwia wirtualne zwiedzanie, krok po kroku zakątków danego miasta.

W lipcu 2012 roku dokonano zdjęć na większości ulic Sierpca i już dziś możemy wybrać się na „spacer” ulicami naszego miasta i poczuć się, jakby się tam było w rzeczywistości (w szczególności wiele emocji może to wywołać u osób, które z Sierpcem są emocjonalnie związane, a z racji odległego zamieszkania, odwiedzić miasta nie mogą).

Wchodzimy na stronę mapy.google.pl i po wpisaniu nazwy Sierpc, lub wejściu w poniższy link – KLIKNIJ TU, nad suwakiem zoom widoku mapy (po lewej stronie) odnajdujemy żółtego ludzika, tzw. Page-Mana – naciskając go – przeciągamy go na wybrany fragment mapy podświetlonej na błękitno i …. przenosimy się na ulice miasta! Następnie za pomocą myszy, klikając kolejne kroki wędrujemy po naszym mieście.

Zachęcam do odbycia „spaceru” po Sierpcu, w szczególności po tym naszym, ukochanym „starym Sierpcu„.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s