Zakupy „u cara”

Z Urzędu Miasta w Sierpcu otrzymaliśmy informację, że dziewiętnastowieczna carska ujeżdżalnia koni w Sierpcu (ulica Płocka 48, więcej na jej temat tu >>), JEDYNA zachowana na terenie dawnej guberni płockiej, już za kilka tygodni ustąpi miejsca nowo zbudowanemu marketowi sieci Kaufland.

Pozostaje nam tylko odliczać dni do momentu jej wyburzenia.

manez-01

* * *

FACEBOOK’OWY FANPAGE PROTESTACYJNY:

http://www.facebook.com/manezwsierpcu/

zachęcamy do klikania polubień i udostępniania treści!

* * *

POST EDYTOWANY 28 grudnia 2015 r.

 

Sprawa wybudowania w tym miejscu sklepu sieci „Kaufland” jest wciąż w toku. W Urzędzie Miasta Sierpca otrzymaliśmy informację, że w sprawie budowy marketu „Kaufland” na terenie zajmowanym obecnie przez budynki dawnego carskiego maneżu, zostały wniesione odwołania przez strony postępowania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Płocku. Obecnie organ ten owo odwołanie rozpatruje.

Reklamy

4 myśli w temacie “Zakupy „u cara”

 1. Przynajmniej będą jakieś korzyści z tego w postaci podatków, miejsca pracy itd, przez tyle lat ten budynek stał pusty więc był czas, żeby osoby, które mogły coś z tym zrobić to zrobiły. Miłym akcentem byłoby gdyby inwestor zrobił w środku jakąś stałą ekspozycje z historią tego miejsca.

  Polubienie

 2. Był taki okres, że fascynowałem się historia i archeologią Sierpca. Przez te parę lat urzędasy tak skutecznie mi to obrzydzili swoim podejściem do tych zagadnień, że dałem sobie spokój. Dzieje się tak wszędzie. Liczy się tylko kasa i interes dla pustogłowych ciemniaków, zakłamanych dokumentnie, bez honoru. Cóż, wychodzi na to, że trzeba pomału stawać się obojętnym na wiele spraw, pomimo krzyku, że tak nie można.

  Polubienie

 3. Proces niszczenia kolejnych zabytków naszego miasta trwa od kilku lat. Znikają budynki drewniane o niebanalnej architekturze, historyczne nagrobki z cmentarza. Niszczone są te obiekty, które są świadectwem naszych dziejów oraz specyfiki i wyjątkowości naszego miasta. Okazuje się, że walka o ratowanie tych pamiątek daje niewielkie efekty. Może warto utworzyć listę osób (decydentów!), za sprawą których straciliśmy bezpowrotnie dobra historyczne naszego miasta. Niech ta „czarna lista” będzie swoistą gorzką pamiątką i elementem wstydu dla ich potomków.

  Polubienie

 4. Dziwne, budynek na zdjęciu wydaje się dość duży, by go zagospodarować na market. Fajnie byłoby kupować w takim miejscu, po co burzyć? U nas w Łodzi stare fabryki nadal stoją, bo tak robimy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s