Spis miejscowości i rodzin kantoratu w Osówce w parafii Sierpc (l. 30. XX w.)

Niniejsze zestawienie pochodzi z opracowania Arthura Plitta „Die Kirchengemeinde Sierpc / Sichelberg und ihre Kantorate” (Lemgo, 2011, ss. 75-76). Autor przedstawił niepełną listę nazwisk, zrekonstruowaną na podstawie ustnych wspomnień dawnych mieszkańców wsi, których samodzielnie odszukiwał i nawiązywał kontakty podczas jubileuszowych zjazdów organizowanych w Niemczech i Polsce.

Zachowano oryginalną pisownię.

Nazwisko Imię gospodarza Żona gospodarza Nazwisko rodowe żony inne
Wieś Osówka (Lossau)
Bendlin Hermann Emma Schnetzke  
Bretzke Gustav Pauline Hein  
Brokop Wanda      
Busin Emil ?    
Czarnetzki Johann Emilie Petlikau  
Deppner Eduard Marta ?  
Fenske ?      
Finger Gottlieb      
Finger Gustav      
Finger Martin Teofiele Schmidt  
Finger Rudolf (I) Olga Janetzke  
Finger Rudolf (II) Lydia ?  
Gogolin Albert Lydia Janetzke  
Hoffmann Adolf Lydia Schmidt  
Hoffmann Rudolf Emma Rossol  
Isbrecht Gustav Eva ?  
Isbrecht Julius Albertine Flader  
Jabs Eduard Alma ?  
Janetzke Artur Pauline Fitz  
Janetzke Michael Luise Block  
Kieselbach Rudolf      
Kitzmann        
Liedtke Robert Martha Janetzke  
Lischewski Eduard Wanda Hoffmann  
Malzin Adam ? Blank wdowa po Rossolu
Mann Friedrich Alma Lamparski  
Renn Richaerd Emilie ?  
Rossol Albert Elsa Deppner  
Rossol Rudolf Olga ?  
Schermann Karl ?    
Schewe Friedrich Marta ?  
Schielke Rudolf Emma ?  
Schlachter Gustav Antonia Wittkowski  
Schulz        
Stober Karl Emilie Templin  
Werner Albert Valentine Schielke  
Wojke        
Wolf        
Wieś Maluszyn (Maienau)
Bär Alexander Ella Nickel  
Bär Friedrich 1. Valentine Rohde  
2. Alma Wojke  
Bär Karl Frieda Rindfleisch  
Illichmann Otto Juliane Bär  
Neumann Johann Marta Wojke  
Strelau Johann Albertine Neumann  
Wieś Podwierzbie (Unterweiden)
Rohloff ? ? Neumann  
Wieś Żurawieniec (Kranichau)
Beifuß (Biefut) ?      
Blank Friedrich Wanda Flar  
Bredefeld ? ?    
Brokop Eduard Marta Fender  
Gertz Heinrich ?    
Gertz Josef ?   Córka Marta
Gogolin Adolf Emma Lischewski  
Jabs Ferdinand 1. Wilhelmine Tscharnetzke  
2. Olga Reinholz  
Janowski Robert ?    
Kieselbach Alexander ? Janetzke  
Kleist Ludwig Berta Mielke wcześniej Flader
Knopf Julius Karoline Wolter  
Lischewski Eduard ?    
Radetzki Friedrich Emma Bonkowski  
Schmidt August      
Schmode Eduard Mathilde Schnetzke  
Wolf ? Pauline ?